Sıkça Sorulan Sorular

Esnek Ödemeyi kullanmaya nasıl başlayabilirim ?

Kayıt Ol linki üzerinden formu doldurarak Esnek Ödeme'ye üye olur ve size özel ödeme sayfası üzerinden ödeme almaya başlayabilirsiniz.

Aldığım Ödemeler Ne Zaman Hesabıma Geçer ?

Tahsilatını gerçekleştirdiğiniz ödemeler ertesi iş günü verdiğiniz banka hesabınıza geçmektedir.

Bilgisayarıma herhangi bir yazılım kurmam gerekiyor mu?

Hayır, bulut tabanlı yapımız sayesinde bilgisayarınıza veya telefonunuza herhangi bir yazılım veya program kurmanız gerekmez. Sadece bir internet tarayıcı ile ister bilgisayarınız üzerinden isterseniz mobil cihazlarınız üzerinden Esnek Ödemeyi kullanabilirsiniz.

Taksitlendirme yapıyor musunuz ?

Evet, size uyguladığımız taksit oranlarını kendi panelinizden görebilirsiniz, siz müşterilerinize istediğiniz taksit oranlarını kendi paneliniz üzerinden belirleyerek uygulayabilirsiniz.

Kullanmaya başlamak için ücret ödeyecekmiyim?

Esnek Ödeme için kullanım bedeli, verimsizlik gibi herhangi bir ücret ödemezsiniz. Sadece tahsilat yaptığınızda bir hizmet kesintisi yapılır.

Yaptığım işlemi iptal/iade edebilir miyim?

Yaptığınız işlemi iptal/iade edebilirsiniz. Ancak bunun için Esnek Ödeme hesabınızda iptal/iade tutarı kadar bekleyen ödemenizin olması gerekmektedir.

Esnek Ödemeyi Hangi Cihazlarla Kullanabilirim?

Esnek ödemeyi internete bağlı olan, herhangi bir bilgisayar, tablet veya mobil cihaz üzerinden kullanabilirsiniz.

3D Secure (3 Boyutlu Güvenlik) kullanıyor musunuz?

Evet, tüm işlemlerimiz tamamen 3D secure (Üç Boyutlu Güvenli doğrulama) ile gerçekleşmektedir.

Verilerim yedeklenecek mi?

Evet, Esnek Ödeme’yi kullandığınız sürece tüm verileriniz günlük olarak şifreli olarak farklı sunuculara yedeklenmektedir. Bu hizmet tamamen ücretsizdir.

Verilerim güvende mi? Verileri nasıl saklıyorsunuz?

Esnek Ödeme Bankaların ve Finans kuruluşlarının da kullandığı sektör standartı olan PCI-DSS kurallları ve şifreleme sertifikalarını kullanmaktadır. Kart bilgilerinizi kesinlikle saklamayız. Verilerinize yetkisiz kişiler tarafından erişilemez. Tüm verileriniz güvenli sunucularda tutulmaktadır.

Esnek ödeme ile hangi ürünlerin satışını yapabilirim?

Yasaklı Ürünler sayfasında bulunan ürünler dışındaki tüm ürün ve hizmetlerin satışını Esnek Ödeme aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.

İşlem Limitleri Nedir?

Mağaza tipinize göre işlemlerin limitleri değişmektedir. Detaylar için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Esnek Ödeme ile sattığım ürün ya da hizmet için müşterilerime fiş veya fatura düzenlemeli miyim?

Esnek ödeme ile yapmış olduğunuz satış ve tahsilatlara esnek ödeme olarak sadece aracılık etmekteyiz, dolayısıyla sizin yerinize fatura düzenleyemeyiz. Esnek ödeme üzerinden gerçekleştirdiğiniz işlemler sonucunda Vergi yükümlükleriniz doğabilmektedir. Lütfen bu konuyu muhasebeci veya konuda uzman kişilerle görüşerek değerlendiriniz. Satış ve tahsilatlarınızın ticari bir nitelik taşıyıp taşımadığı ile ilgili bilgiye Gelir İdaresi Başkanlığı’ndan ya da www.egirisimci.gov.tr üzerinden ulaşabilirsiniz.